Moim zdaniem
O co chodzi z prawami reprodukcyjnymi?
Tak, jak zdrowie seksualne, to nie brak choroby, tak ważna kwestia aborcji nie wyczerpuje tematu praw reprodukcyjnych. Europarlament próbuje to tłumaczyć
czytaj dalejDlaczego feministki i feminiści mają lepszy seks?
W kontekście feminizmu najczęściej mówi się o odzyskiwaniu seksualności przez kobiety. Ale nie o tym będzie. Będzie o wartościach feminizmu, które są kluczowe dla dobrego seksu.
czytaj dalejTyle powodów, ile odbiorczyń i odbiorców
Po alternatywne porno sięgają ludzie o innej wrażliwości. Wyjątkowe dla tego nurtu jest poczucie solidarności między autorami/autorkami a widzami/widzkami.
czytaj dalejWHO uznała konsensualny BDSM
Światowa Organizacja Zdrowia wreszcie próbuje nadążyć za rzeczywistością. Jest „tak” dla konsensualnego BDSM i dla fetyszy.
czytaj dalejSłowniczek kink
Kilka krótkich definicji ze świata kinkowej seksualności, czyli m.in. o tym, co to jest BDSM, fetysz, crossdressing, roleplay czy ageplay.
czytaj dalej„Beer goggles“. Co alkohol robi z seksem
Mózgowi po alkoholu wydaje się, że chce. Ciało nie reaguje. Pomyśleliście, że to wcale się nie zgadza? A jednak.
czytaj dalejSeks słówka. Jak z wady zrobić zaletę
Język jest zazwyczaj niezauważalnym narzędziem komunikacji. Ale nie w seksie. Bo tak się składa, że język seksualności najcześciej nas uwiera.
czytaj dalejPo co nam pytanie, ile kalorii spala seks?
657 mięśni i 100 kalorii. Czy naprawdę musimy szukać takich usprawiedliwień, gdy chcemy się kochać? Jak to się dzieje, że dla wielu osób argument, że seks jest zdrowy jest ważniejszy niż że jest przyjemny?
czytaj dalejFantazja czy wyobraźnia?
Czy fantazje częściej towarzyszą nam w łóżku niż wyobraźnia? Wyobraźnia jest nieodzownie związana z otwartością i kreatywnością także w seksie. A fantazje?
czytaj dalejSeks codzienny, czyli o kołdrze i wanilii
Pod kołdrą dla wielu osób jest synonimem nudnego seksu, ale czy codzienny seks naprawdę zasłużył sobie na to, żeby go nazywać tradycyjnym, zwykłym, nudnym? W codzienności jest przyjemność, spokój, bezpieczeństwo – całkiem słodko.
czytaj dalejPięć razy o tym, czym jest seksualne ja
Seksualność jest częścią osobowości. Lubię to powtarzać, bo kryje się za tym całkiem sporo znaczeń. Tymczasem częściej skłaniamy się do patrzenia na seks jak na czynność, którą podejmujemy lub nie. Te dwie perspektywy mają swoje konsekwencje.
czytaj dalejTrzy powody, dla których gra wstępna to przeżytek
Jeśli pomyśleliście, że będzie o szybkich numerkach, to się bardzo pomyliliście. Będzie o seksie slow, seksie rozumianym jako relacja między partnerami, seksie, który jest, a nie przydarza się czasami.
czytaj dalejPłeć masturbacji
Czy kobiety potrzebują swojego słowa na określenie masturbacji? Czy faktycznie słowo „masturbacja” kojarzy się z czymś, co przynależy mężczyznom, a nawet jeśli tak, to czy utrudnia to akceptację kobiecego seksu solo?
czytaj dalej(Nie) spontaniczny seks
Wystarczy, że odpowiesz sobie szczerze na jedno pytanie: czy orgazm będzie słabszy, dlatego że zaplanowaliście czas na seks? Spontaniczność jest fajna, romantyczna, może nawet magiczna, ale teraz chcę Was przekonać do pożytków z planowania.
czytaj dalejJak to jest z tymi lodami
Zrobić loda – jakie emocje niesie dla Was to określenie? Codziennie przekonuję się, że słownikowe definicje nie oddają indywidualnego doświadczenia. Ile ludzi, tyle znaczeń.
czytaj dalejRelacja, związek, węzeł
Dlaczego w języku polskim związek może być tylko poważny? Co z doświadczeniem ludzi, którzy w związku nie są, a jednak coś, niewątpliwie, ich łączy. Czy relacja zdetronizuje we współczesnej polszczyźnie związek?
czytaj dalejDlaczego warto się zastanowić, co znaczy seks
Czy słowo „seks” jest naprawdę tak pojemne, jak się wydaje? Czy naprawdę obejmuje wszystkie przejawy seksualności? Gdy pytam o to, często okazuje się, że rozumiemy je wąsko.
czytaj dalejA myślałam, że tego już nigdy nie usłyszę
„Samogwałt” nadal jest w użyciu. Zadziwiające. Słyszałam je w telewizji, czytałam w gazecie. Tyle negatywnych emocji wobec tak naturalnej czynności. Jak to się dzieje?
czytaj dalej